E27 LED Lamp RGB+W 270º 10W with remote control
The dichroic lamp is manufactured with an LED system to save MORE energy.
This white RGB model comes with a remote control and a power of 10W , allowing you to adjust the environment as desired.
It is ideal for decorating interior spaces according to the needs of each user.
Price:
We buy our products directly from the factory and without intermediaries. That is the reason we can offer our products at very competitive prices.
If you need larger quantities or are a reseller, please contact us CLICK HERE
| SKU | XT1987 |
|---|---|
| Color | RGBW |
| Wattage | 10W |
| Minimum to order | 5 |
| Dimensions | Ø60x110 mm |
| Weight | 0.100000 |
| Type Lamp | LED |
| To be used at temp | -20°C ~ +55°C |
| Lumen | 70 Lm/W |
| Incl. Driver | Yes |
| LED Type | SMD |
| Ip | IP20 |
| Kwh / year | 20 |
| Comes with light source | Yes |
| Use | indoor use only |
| Beam Angle | 270 |
| Warranty | 2 years |
| Energy label | A+ |
| Lighting hours | 100,000 |
| Certificate | CE / RoHS |
Write Your Own Review

