LED Tracklight/spot 40W LYDIA White CRI +90 Single phase
-
3 years -
145 mm x197 mm -
100 Lm/W -
40W -
IP20
- Categories:
LED Tracklight/spot 40W LYDIA White CRI +90 Single phase
40W LED track spotlight. With its adjustable system, the light can be directed in any direction, making it possible to change the lighting as needed.
For this reason, this spot is perfect for accentuating specific elements and thus generating multiple environments.
Light colors:
Available in K3000, K4000, and K6000. You can select the correct color with the product. If your color is not listed, it is out of stock. Please contact us regarding the delivery time, preferably by email: info@dimay.com
Price:
We buy our products directly from the factory and without intermediaries. That is the reason we can offer our products at very competitive prices.
If you need larger quantities or are a reseller, please contact us CLICK HERE
| SKU | 4805 |
|---|---|
| Wattage | 40W |
| Minimum to order | 3 |
| Dimensions | 145 mm x197 mm |
| Weight | 2.500000 |
| Type Lamp | LED |
| To be used at temp | -20°C ~ +55°C |
| Lumen | 100 Lm/W |
| LED Type | COB |
| Ip | IP20 |
| Kwh / year | 80 |
| Comes with light source | Yes |
| Use | indoor use only |
| Beam Angle | 24º-60º |
| Warranty | 3 years |
| Housing | Aluminum and PMMA |
| Energy label | A+ |
| Lighting hours | 35,000 |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cri | 90 |


