Only %1 left
-
1-2 days -
2 years -
Ф 200mm * H15mm -
100L/w -
20W -
IP44
- Categories:
- Outlet
Round LED Panel Recessed 20cm 20Watt suitable for:
Suspended ceilings, plasterboard ceilings, supplied incl. driver.
Light output:
This LED panel has a power consumption of 20 Watts and a light output of 85 L/w.
Available in K3000 , K4000, and K6000. You can select the correct color with the product. If your color is not listed, it is out of stock. Please contact us regarding the delivery time, preferably by email: info@dimay.com
Finish:
This LED downlighter features a white rim and is 10mm thick.
Price:
We buy our products directly from the factory and without intermediaries. That is the reason we can offer our products at very competitive prices.
If you need larger quantities or are a reseller , please contact us CLICK HERE
| SKU | 887B |
|---|---|
| Wattage | 20W |
| Minimum to order | 1 |
| Dimensions | Ф 200mm * H15mm |
| Thickness (in mm) | 15mm |
| Delivery time | 1-2 days |
| Weight | 1.000000 |
| Connection | power cord +/-40cm |
| Type Lamp | LED |
| To be used at temp | -20°C +45°C |
| Lumen | 100L/w |
| Incl. Driver | Yes |
| LED Type | SMD 2835 |
| Ip | IP44 |
| Kwh / year | 40 |
| Comes with light source | Yes |
| Use | indoor & outdoor |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 years |
| Housing | Plastic |
| Energy label | A+++ |
| Lighting hours | 30,000 |
| Certificate | CE / RoHS |
| Dimmable | No |
| Cri | 80 |
Write Your Own Review

